Střední odborná škola obchodu, užitého umění a designu, Plzeň

Úspěch našich žákyň v soutěži MD DAL 2022

Letos opět proběhla tradiční celostátní soutěž v účetnictví MD DAL určená pro žáky středních škol. Pro naše ekonomické obory je to důležitá soutěž, ve které si naši žáci mohou otestovat získané znalosti.

Organizátorem je Vzdělávací středisko Ing. Pavla Štohla. Semifinálového online kola se zúčastnilo 212 žáků z celé České republiky. Za naši školu se soutěžilo 5 žákyň ze třídy 4. ZO: Tereza Hartlová, Klára Karhanová, Kateřina Pavelková, Veronika a Nikola Uhlíková. Máme velkou radost, že se všechny naše žákyně umístili v první 100 nejlepších účtařů. 

 

MD DAL2022 2

 

Do finálového kola, které proběhlo ve Znojmě 22.–23. 3., se probojovaly Kateřina Pavelková a Nikola Uhlíková. Celkem se finálového kola se zúčastnilo 71 soutěžících z celé České republiky. Nikol Uhlíková se umístila na 35. místě, Kateřina Pavelová na 54. místě. Moc gratulujeme a jsme rádi, že se děvčata dokázaly prosadit v konkurenci nejlepších účtařů ostatních středních škol a obchodních akademií. 

 

MD DAL2022

 

Webové stránky soutěže MD DAL

 

oko