Střední odborná škola obchodu, užitého umění a designu, Plzeň

Kulturní akce v lednu 2014

Pro studenty SOŠ OUUD byly na konec ledna naplánovány tři kulturní akce, které, jak doufáme, rozšíří obzory našich žáků. V první řadě to byla americká adaptace naturalistického románu Guy de Maupassanta Miláček s R. Pattisonem v hlavní roli. Na toto filmové představení se studenti vypravili do kina CinemaCity. Věřím, že jim poskytne literární kontext k novele Kulička, jež se nachází na našem maturitním čtenářském seznamu. 

Jak se již stalo milou tradicí, v den pololetního vysvědčení se zúčastníme divadelního představení v DJKT Plzeň. Po Spamalotu a Lakomci byl ale zvolen jiný druh představení - moderní činohra. Snad T. Williams a jeho Sestup Orfeův přinese mladým divákům z řad SOŠ OUUD skvělý umělecký zážitek. 

Kapacita Velkého divadla ale nedovoluje, abychom tam šli všichni, a tak se studenti učebních oborů a prvních ročníků vypraví ještě jednou do CinemaCity na Fimfárum 3, aby se seznámili s pohádovou tvorbou národem milovaného klauna J. Wericha. I u tohoto filmu doufáme, že nadchne. 

A co nás čeká do budoucna? Již dlouhou dobu jsem měl se zabýval myšlenkou vnést do života naší školy trochu operního prvku a v dubnu se můj sen naplní, neboť bylo předjednáno Tajemství B. Smetany. 

Mgr. Luděk Holý

oko