Střední odborná škola obchodu, užitého umění a designu, Plzeň

Mléko do škol

Naše škola se v letošním školním roce zapojila do projektu Mléko do škol. Firma LAKTEA, o. p. s., jako jediný dodavatel může nabídnout mléko ochucené i neochucené, jogurty, jogurtové nápoje, žervé, plátkové sýry, cottage, bezlaktózové výrobky a mnoho dalších produktů renomovaných výrobců jako je MADETA, a.s., a Bohušovická mlékárna, a.s., a další.

 

Díky dotacím EU, státním dotacím a podpoře výrobců mají žáci  nárok na dotované mléčné výrobky, které jsou dodávány zdarma přímo do školního bufetu, pravidelně po předběžné dohodě, cca 4x měsíčně. Předání výrobků do všech 23 tříd naší školy ochotně organizuje a zajišťuje učitelka odborného výcviku Zdeňka Brožová spolu se žáky 1. – 3. ročníku oboru Prodavač v rámci odborného výcviku. Díky nim se mléčné výrobky dostanou v krátké době ke všem žákům. Oblibu této akce dokumentují i přiložené fotografie.

 

Cílem projektu je zvýšit oblibu nabízených produktů, přispět k trvalému zvýšení jejich spotřeby, vytvořit stravovací návyk ve výživě,  zlepšení zdravotního stavu dětí a zvrátit klesající spotřebu mléčných výrobků.

 

{joomplucat:98 limit=4}

oko