Střední odborná škola obchodu, užitého umění a designu, Plzeň

Výstava ART3

V loňském roce vznikla na zasedání Asociace výtvarných škol myšlenka představit prostřednictvím společné výstavy všechny tří umělecké střední školy, které působí v Plzni.

Poprvé v historii se tedy na společném projektu ART3 sejde Nerudovka (Střední odborná škola obchodu, užitého umění a designu, Plzeň, Nerudova 33), dále Škroupovka (Integrovaná střední škola živnostenská, Plzeň, Škroupova 13) a Střední uměleckoprůmyslová škola a Základní umělecká škola Zámeček s. r. o. Každá z těchto škol je specificky zaměřená a celá výstava se soustředí na to, co je pro tu kterou školu charakteristické. Možnost zhlédnout tuto zajímavou akci a srovnat záměry škol i výsledky jejich práce bude mít veřejnost již nyní, na jaře 2018.

ARTje ale nejen výstava, jsou připraveny i doprovodné akce – workshopy jak pro žáky základních i středních škol, tak pro ty, kteří navštěvují základních školy umělecké. 

Výstava bude zahájena vernisáží dne 20. března 2018 od 17 hodin v prostoru Depa Plzeň. Vernisáž bude mimo jiné oživena i módní přehlídkou Škroupovky nebo happeningem Nerudovky.

Výstava potrvá do 30. 4. 2018.

 

 

WORKSHOPY


Informace o workshopech pro ZŠ a ZUŠ v rámci výstavy ART3

Workshopy pro základní školy a základní umělecké školy se konají ve čtvrtek 5. 4. 2018 a jsou zdarma.

Workshopy pro žáky výstavujích škol se konají ve čtvrtek 26. 4. 2018.

Doba trvání workshopů pro nahlášenou školní skupinu je 90 minut.

Celkově je v nabídce 14 workshopů, na které se lze přihlásit.

Je třeba si vybrat a zarezervovat čas, na který chcete dorazit:


Časy workshopů:

9:00 - 10:30

10:30 - 12:00

13:00 - 14:30

14:30 - 16:00

Počet tříd na jednotlivé časy je omezen.

Rezervace na jednotlivé časy a workshopy pište na e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Na místě budou žáci rozděleni do skupin po 5 - 8. V jednom termínu stihnou absolvovat cca 2 - 3 workshopy.

NABÍDKA WORKSHOPŮ

 

NERUDOVKA

obor Grafický design

Velkoformátový tisk XXXXXL (pro ZŠ)
Technologie tisku je známá stovky let. Chceš si vyzkoušet mega tisk, který se nevejde ani na stůl? Chceš pokořit svoji hranici ve formátu tiskových technologií? Tak si pojď vyzkoušet základní techniku tisku z výšky v netradičním velkoformátovém pojetí v našem workshopu.

Kniha a digitální ilustrace na tabletu (pro ZŠ)

Chceš vědět, jak vzniká kniha? Jak se sází, ilustruje, váže? Baví tě ilustrace, chceš si vyzkoušet digitální ilustraci na tabletu? To vše si můžeš zkusit na našem workshopu. Stačí se přihlásit.

 

obor Design interiéru

3D modelování (pro ZŠ a SŠ)
Workshop nabízí seznámeni s 3D programem Rhinoceros. Ukážeme si cestu vzniku modelu od základních tvarů po promyšlený design. Zkuste si navrhnout herní figurku, mobil, židli nebo si vybavte vysněný pokoj. Staňte se na okamžik interiérovým designérem!

Designérská skica (pro ZŠ)
Máš spoustu nápadů, ale nevíš, jak je dostat na papír? Ukážeme ti techniky kresby, které zvládne každý. Práce s prostorem nevyžaduje jen nadání, ale i znalosti dostupných technik, které ti pomůžou zrealizovat tvé nápady. Několik jednoduchých návodů ti ukáže, jak se může nápad proměnit v efektní skicu jako od designéra.

 

obor Multimediální tvorba

3D Animace (pro ZŠ a SŠ)
V průběhu workshopu se naučíte využívat základní funkce Maxon Cinema 4D. Vyzkoušíte si základy modelování prostorových objektů. Vysvětlíme vám princip klíčování scény pro použití v animaci a nabyté vědomosti si zkusíte aplikovat na vlastní krátké animaci. Můžete animovat digitální loutku, vytvořit si „time-lapse” video, abstraktní animaci nebo se pustit do vlastního, originálního projektu... Nenechávejte se omezovat prostorem a časem, tvořte ve 3D

Stop Motion (pro ZŠ a SŠ)

Stop Motion animace je ideální pro ty, kteří s animací začínají. Jedná se o základní techniku trikového filmu a animace. Vysvětlíme vám, jak pracovat s kamerou a jak rozhýbat věci kolem sebe. Pomůžeme vám vytvořit vlastní animovaný film.

ŠKROUPOVKA

obor Návrhář

Textilní brož a práce s plstí (pro ZŠ)
Proměň barevnou plsť a textil na loutku nebo šperk.


Vizážistika a styling (pro ZŠ i SŠ)
Líčení, image, facepainting. Změň se k nepoznání!

Instalace na krejčovských pannách (pro ZŠ i SŠ)
Vyzkoušej si práci módního návrháře. Stříhání, řasení, špendlení látek i použití netradičních materiálů, šaty jako objekt.

Plackování (pro ZŠ)
Originální placku si vytvořte kresbou nebo koláží, to zvládne každý!

Ušij si svůj sackpack (pro SŠ)
Základy šití, které zvládne každý. Co si ušiješ si i potiskneš!

Potisk textilu (pro SŠ)
Sítotisk s Andy Warholem, to chceš.

 

 

ZÁMEČEK

Obor Malba v umění, designu a architektuře

Akční malba (pro ZŠ i SŠ)

Vyzkoušej si street artové techniky. Zapoj se do kolektivní monumentální malby. Užij si s kamarády kombinované malířské techniky - malování přes šablony, malba sprejem, lití a cákání fasádními barvami). Neboj se rozlít barvu!

Enkaustika - stará technika v moderním stylu (pro ZŠ i SŠ)

Už jsi někdy pracoval s horkým voskem? Víš na co se používá enkaustické pero? Věděl jsi, že každá mumie měla v hrobě portrét zemřelého malovaný voskem? Vyzkoušej si techniku starou téměř dva tisíce let.

Obor Prostorový design a sochařství

Tradiční sochařské techniky i současné způsoby prostorové tvorby (pro ZŠ i SŠ)

Zajímá tě, jak vzniká socha? Chceš si ověřit svoji zručnost a sílu? Vyzkoušej si, jak sochař opracovává kámen, dává tvar hlíně a vytváří sádrovou plastiku. Podívejte se i na moderní technologie, které rozšiřují možnosti tradičních postupů o 3D tisk, skenování, grafický plotr. Navíc k vidění inteligentní, programovatelná robotí stavebnice a čidla.

 

Obor Užitá fotografie a audiovizuální tvorba

Improvizovaný portrétní fotoateliér (pro ZŠ i SŠ)

Chceš se na chvíli stát skutečným fotografem? Fotil jsi zatím jen mobilem? Baví tě fotografování a chceš si vyzkoušet profesionální zrcadlovku, práci se živým modelem a naučit se zacházet s ateliérovým osvětlením? To vše si můžeš zkusit na našem workshopu. Stačí se přihlásit.

 

oko