Střední odborná škola obchodu, užitého umění a designu, Plzeň

Návštěva velvyslance USA v ČR v Ateliérech Nerudovky

Při příležitosti letošních oslav osvobození Plzně americkou armádou navštívil ve čtvrtek 3. května naši školu pan Stephen King, nový americký velvyslanec v ČR. Přední veřejný činitel a podnikatel je v pořadí devátým ambasadorem USA v Česku, úřadu se oficiálně ujal 6. prosince 2017.

 

Po krátké prohlídce ateliérů besedoval velvyslanec King se studenty z různých ročníků, hovořil o 100. výročí česko-amerických vztahů a vyzdvihl důležitost přátelství a spojenectví našich národů. Společně s dalšími zaměstnanci velvyslanectví studentům přiblížil každodenní práci ambasadorů a diplomatů. Studenti krátce představili v anglickém jazyce jednotlivé studijní obory a položili panu velvyslanci několik otázek. Akce se zúčastnila také jazyková asistentka Julianne Carlin, za jejíž působení na naší škole vděčíme Fulbrightovu programu, který je rovným dílem podporovaný americkou i českou vládou.

Neformální setkání se skupinou žáků a vedením školy bylo zakončeno společným fotografováním.

 

DSC 7423 fin

oko