Střední odborná škola obchodu, užitého umění a designu, Plzeň

Výstava uměleckých oborů Nerudovky "diSTANCE"

Po téměř dvouletém období distance Vás zveme do Ateliérů Nerudovky, tentokrát na plzeňskou radnici. Ateliéry v Plzni na Borech, kde probíhá běžná výuka našich uměleckých oborů, „přemístíme“ do mázhausu, kde prostřednictvím prací žáků vytvoříme tři studia = tři ateliéry – GRAFICKÝ DESIGN, MULTIMEDIÁLNÍ TVORBU A DESIGN INTERIÉRU. Instalace výstavy bude koncipována tak, aby představila všechny umělecké obory vyučované na naší škole.

Název diSTANCE vyvolává vzpomínku na uplynulé období distanční výuky, evokuje ji v divákovi a vybízí jej k tomu, aby i on k tomuto období zaujal osobní postoj.

diSTANCE vernisaz2

Každý žák byl v době distanční výuky poměrně dlouho odkázán na vymezený, soukromý prostor. Malý stolek, studentský pracovní stůl, kus gauče nebo část podlahy, to vše byla místa pro „improvizovaný ateliér“. Žáci se k distanční výuce postavili někdy rozporuplně, jindy zase obdivuhodně. Náš názor na celou situaci mohl být negativní, pozitivní, smíšený, ale především byl a je osobní a jedinečný. Čelili jsme nově vzniklému aspektu světa, fenoménu vynuceného soukromí, izolaci, zpomalení či úplnému zastavení běžného života. To, jak se k situaci distance naši žáci a učitelé postavili, uvidíte na výstavě.

 

Výstava potrvá do 2. 12. 2021.

Srdečně zve ředitelka školy Mgr. Marie Klesová, učitelé a žáci

 

Vernisáž proběhla 9. listopadu 2021.

diSTANCE vernisaz2

 

diSTANCE vernisaz3

 

diSTANCE vernisaz4

 

diSTANCE vernisaz1

 

diSTANCE vernisaz7

 

diSTANCE vernisaz6

 

diSTANCE vernisaz8

 

oko