Střední odborná škola obchodu, užitého umění a designu, Plzeň

CAMBRIDGE EXAMS

Mezinárodní jazykové zkoušky PET (B1) a FCE (B2)

Ve spolupráci s jazykovou školou Eufrat v Plzni připravujeme pro naše žáky možnost složit mezinárodní zkoušky z anglického jazyka. V letošním školním roce nově nabízíme na výběr zkoušky B1 (Preliminary for Schools, 3 150 Kč)B2 (First for Schools, 4 700 Kč). Obě zkoušky se budou v písemné podobě (paper-based) konat u nás ve škole v sobotu 26. 11. 2022. Přihlašování je možné do 24. 10. (B1), resp. 26. 10. (B2).

 

K vybrané zkoušce se můžete přihlásit jedním z následujících odkazů:

B1 PET → klikni ZDE

B2 FCE → klikni ZDE

 

Získání tohoto jazykového certifikátu s celoživotní platností usnadňuje přístup ke studiu na vybraných vysokých školách v České republice, na všech vysokých školách je vyžadován k účasti na mezinárodních projektech a studijních stážích a také pro studium na vzdělávacích institucích v zahraničí (nejen v anglicky mluvících zemích), dále usnadňuje získání zajímavého zaměstnání a zvyšuje atraktivitu uchazeče na pracovním trhu.

 

Certifikátem (min. úrovně B1) lze i v tomto školním roce nahradit profilovou (školní) část MZ z AJ, která se skládá z písemné a ústní zkoušky. Výjimkou je státní didaktický test v úrovni B1, který musí absolvovat všichni žáci, kteří se přihlásí k MZ z AJ, tedy i ti s certifikátem stejné nebo vyšší úrovně.

 

Mgr. Kateřina Zajícová

oko