Střední odborná škola obchodu, užitého umění a designu, Plzeň

Soutěž z účetnictví

V letošním roce jsme se již poněkolikáté zúčastnili celostátní soutěže v účetnictví MD, DAL ve Znojmě, která se konala ve dnech 28. – 29. 1. 2019. Velmi úspěšný byl náš student Filip Krsek ze třídy 4. ZO, který vybojoval 17. místo z 98 soutěžících. Získal 127,35 bodů z možných 150. Vůči 1. místu měl ztrátu pouze 13,25 bodů, což je velice pěkný výsledek. Pokud studenti dosáhnou první den soutěže 60 bodů z možných 100, získávají od pořadatele certifikát. Náš student měl 90 bodů, získal tedy certifikát se značným přehledem.

Letos jsme se poprvé zúčastnili i soutěže Účetní tým, která probíhá v měsíci únoru a březnu v Praze. Naše škola vyslala tým ze třídy 4. ZO ve složení Filip Krsek, Kateřina Bokrová a Adriana Maiorana. Ten se úspěšně zařadil mezi týmy z obchodních akademií a postoupil do dalšího kola, což je pro naši školu opět výrazný úspěch.

Žáci si na soutěžích mohli ověřit, že jejich znalosti z účetnictví jsou srovnatelné s podobně zaměřenými školami. I pro nás učitele je taková soutěž cennou informací o úrovni výuky účetnictví na škole. V tomto směru zaznamenala naše škola v posledních letech značný pokrok, znalosti našich žáků jsou srovnatelné se znalostmi žáků obchodních akademií.

Ing. Ivana Kapicová

oko